Baletní soutěž Na špičkách 2024

13.05.2024

Baletní soutěž v Brně Na špičkách 2024

Praha, Česká republika - 13. května 2024

Konzervatoř Taneční centrum Praha se zúčastnila prestižní baletní soutěže v Brně, kde představila svůj moderní přístup ke klasickému repertoáru a využití klasické techniky v současném tanečním divadle.

Naše talentované studentky se umístili následovně:

Karolína Rumpelová se umístila na 2. místě v kategorii dívky G (16–17 let) – klasika / sólo s 61 body za své provedení Variace Dulcinea.

Tereza Petrová se umístila na 4. místě v kategorii dívky G (16–17 let) – klasika / sólo s 57 body za své provedení variace z baletu Giselle, 1. jednání.

Tamara Školníková se umístila na 5. místě v kategorii dívky G (14–15 let) – klasika / sólo s 57 body za své provedení Variace Florina.

Dorina Šimůnková se umístila na 11. místě v kategorii dívky G (14–15 let) – klasika / sólo s 47 body za své provedení Variace Kitri, ze 3. jednání baletu Don Quixote.

Gratulujeme všem k tomuto významnému úspěchu, který je důkazem kvality a talentu našich studentů i jejich pedagogů, především prof. Pavle Zuskové, která zajistila intenzívní přípravu všech soutěžících i umělecký doprovod během soutěže.

Spojením úcty k tradici a inovativních postupů ve scénické praxi tanečního divadla se Taneční centrum Praha snaží zvýšit zájem o taneční školství jako významnou a atraktivní cestu k umělecké kariéře a uplatnění v kultuře a školství.

V letošní sezóně můžete vidět výsledky práce studentů v posledních představeních školního roku 2023/24. Ve Stavovském divadle: 12. června "Rok české hudby a taneční divadlo" a zároveň oslava 30. výročí založení konzervatoře TCP a 14. června "Absolventské představení 2024". Závěrečná představení všech ročníků proběhnou v Divadle Hybernia: 20. a 21. června.

Přijďte podpořit mladé talenty, přijďte s nimi sdílet radost z tance.