Orchestr na dotek, 04. 03. 2023 Obecní dům

04.03.2023

Konzervatoř Taneční centrum Praha v Obecním domě s pražskými symfoniky

Studenti konzervatoře Taneční centrum Praha si v sobotu 4. března 2023 v Obecním domě zatančí v dalším z dětských dopoledních představení z cyklu Orchestr na dotek Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Choreografii na hudbu Edvarda Griega (předehra ke čtvrtému dějství díla Peer Gynt 'Ranní nálada') vytvořil Šimon Kubáň, talentovaný mladý autor a jeden z bývalých absolventů školy. Pražští symfonikové se pomyslně vydají s dětmi na procházku do přírody. Jak je příroda vyjádřena v hudbě, dětem přiblíží průvodci Marek Němec a Veronika Khek Kubařová. Dramaturgem koncertního dopoledne je legenda dětských televizních pořadů Jiří Chalupa, symfonický orchestr bude dirigovat Jan Kučera.

"Jedná se o mou první spolupráci se Symfonickým ochestrem hl.m.Prahy FOK," uvádí choreograf Šimon Kubáň. "Skladba Edvarda Griega, kterou jsem se inspiroval velmi volně, se řadí do zlatého fondu klasické hudby. Diváky zavede do snového, éterického světa, v němž se mohou nechat unášet svou fantazií, plout po veliké řece a snít. S dvanácti studentkami 6.-8. ročníku Tanečního centra Praha, které v choreografii tančí, jsme intenzivně zkoušeli poslední týdny, a já se velmi na toto vystoupení těším."

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Orchestr na dotek – Vycházka do přírody
4. března 2023, 11:00 hodin
Obecní dům

Účinkující:
Veronika Khek Kubařová – slečna Nika
Marek Němec – pan Notička
Hudební klub Fík
Taneční centrum Praha - konzervatoř
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Jan Kučera – dirigent

Autor článku: Johana Mravcová

Zdroj: https://www.divadlo.cz/?clanky=konzervator-tanecni-centrum-praha-v-obecnim-dome-s-prazskymi-symfoniky