GALA Mezinárodních týdnů tance, 21. 4. 2023 Divadlo na Vinohradech

21.04.2024

Zveme vás srdečně na Gala MTT, zahajovací večer 38. ročníku festivalu Mezinárodní týdny tance, které se uskuteční 21. dubna 2024 od 19:00 v pražském Divadle na Vinohradech.

Dramaturgický záměr konzervatoře Taneční centrum Praha je stabilní: prezentovat vývoj tanečního divadla prostřednictvím repertoáru juniorských těles složených z čerstvých absolventů, nebo dokonce ještě studentů konzervatoří. Letos přivítáme po mnoha letech především významný zahraniční soubor Die Palucca Hochschule für Tanz Dresden. "Palucca" pod vedením vynikajícího kanadského tanečníka a uměleckého manažera Jasona Beecheyho získala v posledních letech zcela novou - moderní tvář eklektického uměleckého vzdělávání. Věříme, že znovu navázaný kontakt bude velikým přínosem pro obě strany. Tradiční součástí programu bude Bohemia Balet - naši kolegové z Taneční konzervatoře hl. m. Prahy a představí se i to nejlepší z našeho Domu tanečního umění Praha: Pražský komorní balet a Balet Praha Junior. V programu budou již zřetelné plody Roku české hudby - nechme se překvapit.

Festival Mezinárodní týdny tance 2024 vznikl za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.