Happening tanečních konzervatoří

11/04/2023

27. 4. 2023 19:00 v Divadle ABC

Tančí: 

Konzervatoř Duncan centre Praha

Pražská taneční konzervatoř a SOŠ

Súkromné konzervatórium, Košice

Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave

Taneční konzervatoř Brno

Taneční konzervatoř hlavního města Prahy

Taneční centrum Praha, konzervatoř-gymnázium

festival Mezinárodní týdny tance 2023 (37. ročník)

Mezinárodní týdny tance (dále "MTT") je nejstarší český (a zřejmě i středoevropský) festivalsoučasného tance, který vznikl z tradice pravidelných seminářů a představení Tanečního centra Univerzity Karlovy se zahraničními umělci a pedagogy v první polovině 80. let. Centrum bylo od roku 1972 prvním pedagogickým a uměleckým pracovištěm u nás, kde se systematicky vyučovaly moderní taneční techniky a jazz a následně uplatňovaly v umělecké praxi. Získávalo pro tento účel mnoho důležitých kontaktů ve všech významných evropských zemích a USA. MTT bylo vždy jakousi burzou těchto kontaktů a výjimečnou přehlídkou současné taneční tvorby.

Nyní se dramaturgie zaměřuje především na špičkové mladé české umělce a umělecké projektydomácích i zahraničních konzervatoří a akademií.

Cílem festivalu je prezentace a konfrontace výsledků práce v posledních sezonách. Účastníci se vzájemně inspirují, tříbí své názory a navazují pracovní kontakty. Také diváci mohou srovnávat, hodnotit a získat přehled "co se v tanečním oboru děje". 

Festival Mezinárodní týdny tance 2023 vznikl za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.