GALA Mezinárodních týdnů tance

05/04/2023

23. 4. 2023 19:00 v Divadle na Vinohradech

Tančí: 

Royal Ballet Fehérvár (Maďarsko)

UCSB Dance Company (Kalifornie, USA)

Pražský komorní Balet

Balet Praha Junior

festival Mezinárodní týdny tance 2023 (37. ročník)

Mezinárodní týdny tance (dále "MTT") je nejstarší český (a zřejmě i středoevropský) festivalsoučasného tance, který vznikl z tradice pravidelných seminářů a představení Tanečního centra Univerzity Karlovy se zahraničními umělci a pedagogy v první polovině 80. let. Centrum bylo od roku 1972 prvním pedagogickým a uměleckým pracovištěm u nás, kde se systematicky vyučovaly moderní taneční techniky a jazz a následně uplatňovaly v umělecké praxi. Získávalo pro tento účel mnoho důležitých kontaktů ve všech významných evropských zemích a USA. MTT bylo vždy jakousi burzou těchto kontaktů a výjimečnou přehlídkou současné taneční tvorby.

Nyní se dramaturgie zaměřuje především na špičkové mladé české umělce a umělecké projektydomácích i zahraničních konzervatoří a akademií.

Cílem festivalu je prezentace a konfrontace výsledků práce v posledních sezonách. Účastníci se vzájemně inspirují, tříbí své názory a navazují pracovní kontakty. Také diváci mohou srovnávat, hodnotit a získat přehled "co se v tanečním oboru děje". 

Festival Mezinárodní týdny tance 2023 vznikl za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.