News

You can find information about the artistic activities of our ensembles Ballet Prague Junior and Baby Ballet Prague here

Zveme vás na premiéru rodinného tanečního představení Vítej na světě II, která

Konzervatoř Taneční centrum Praha v Obecním domě s pražskými symfoniky

Jiří Kylián

23/02/2023

Svou návštěvou nás poctil nejvýznamnější český choreograf, tanečník a fotograf Jiří Kylián. Shlédl představení složené z choreografií souborů Balet Praha Junior a Pražský komorní balet, ale také etud studentů konzervatoře. Během své návštěvy také převzal patronát nad Pražským komorním baletem.

Lyže, běžky, sníh, hory, tréninky, bazén, dvě představení v Ostrově a společné chvíle při stavění sněhuláků. Tohle byl letošní zimní camp, kde studenti nižších ročníků strávili společný lednový týden na horách.

Na začátku ledna nás navštívila naše absolventka Veronika Coufalová a předala studentům a účastníkům workshopu své zkušenosti, které nabrala nejen během svého studia v London Contemporary Dance School, ale také během své taneční a pedagogické kariéry.

Konzervatoř tradičně každoročně připravuje komponovaný pořad s pastorální tématikou, plný typických vánočních symbolů a hudby: Vánoční taneční scéna 2022. Představení se účastní studenti všech věkových kategorií, včetně našeho přípravného oddělení Terpsichoré, Baby Baletu Praha a Baletu Praha Junior a Pražského komorního baletu.

Vážení hosté, milí přátelé „sousedé“ a rezidenti pivovaru Braník,
srdečně Vás zveme na předvánoční setkání Branické Vánoce ve čtvrtek 15. prosince od 16:00 v Domě tanečního umění.

Attila Egerházi, maďarský pedagog a choreograf, nás po covidové pauze opět navštívil a vedl lekci pro studenty 6., 7. a 8. ročníku. Velmi děkujeme a těšíme se na brzkou spolupráci!

Elixír

25/11/2022

Čtyři díla významných českých a zahraničních choreografů, a jeden taneční příběh s detektivní zápletkou.

Tento týden nás navštívili dva hostující pedagogové - Lidia Wos (Švédsko) a Jiří Voborský (USA). Děkujeme za inspirativní lekce, nový pohled na některé technické záludnosti a už se velmi těšíme na jejich další návštěvu!

Festivalová sobota na brněnském výstavišti. Děkujeme za skvělou komunitu tanečníků, výbornou organizaci, za inspirativní workshopy a těšíme se na další ročník!

Letošní Podzimní camp jsme prožili v nádherně zrekonstruovaném klášteře Broumov. Jako každý rok jsme v září vyrazili mimo Prahu, mimo budovu školy a společně prožili dva týdny na cyklo soustředění. program jsme měli velmi nabitý. Vedle čtyř představení, které jsme odehráli v Broumově a v Náchodě, jsme jezdili na cyklo výlety, chodili plavat, měli...