News

You can find information about the artistic activities of our ensembles Ballet Prague Junior and Baby Ballet Prague here

Jako každý rok uvedeme v předvánočním čase představení Vánoční taneční scéna 2023. Představení se účastní studenti všech věkových kategorií, včetně přípravného oddělení konzervatoře Terpsichore a studentských uměleckých souborů Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Obě představení budou mít stejný program s vánoční a zimní tematikou.

Vážení hosté, milí přátelé "sousedé" a rezidenti pivovaru Braník,
srdečně Vás zveme na předvánoční setkání Branické Vánoce ve středu 6. prosince od 16:00 v Domě tanečního umění.

Konzervatoř TCP podporuje všechny aktivity, které usilují o zásadní zlepšení podmínek ve školství – zvláště v uměleckém vzdělávání.

Napadlo vás někdy, jaké písničky si zpívají děti třeba v Norsku? Jestlipak tam mají podobný šlágr jako je naše Prší, prší jen se leje? A co severští hudební skladatelé? Jakými prostředky ve své hudbě vyjadřují radost nebo humor? Zní to jinak, než radost třeba německá nebo italská? Letos se podíváme do samého nitra hudby. Na emoce, kterou popisuje,...

Nový celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře-gymnázia Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní...

Zveme vás na Den otevřených konzervatoře, který se uskuteční v pátek 10. 11. 2023 v prostorech konzervatoře Taneční centrum Praha v Domě tanečního umění.

V tomto školním roce proběhne již 15. ročník taneční přehlídky "Taneční učitel roku". Přihlaste se se svými pedagogy a lektory Základních uměleckých škol, tanečních skupin a dětských souborů. Podrobné informace naleznete v pozvánce a přihlášce.

Nový celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře-gymnázia Taneční centrum Praha. Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost. Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty 24 písní...

Srdečně vás zveme na taneční představení souboru Balet Praha Junior "Moz-Art"

Naše absolventky Lenka Zahálková a Dominika Dosedlová v rámci své projektové agentury Art of movement vytvořily taneční představení, na které Vás zveme do Divadla ABC 1. 10. 2023 v 18:00.

Na konci září proběhne již 60. ročník mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. V rámci Zlatého dne Zlaté Prahy se dne 23. 9. 2023 na Piazzettě Národního divadla představí také studenti konzervatoře Taneční centrum Praha a členové souboru Baby Balet Praha a Balet Praha Junior. Dále vystoupí také přípravné oddělení konzervatoře TCP – ...

Tři týdny strávené na zámku Štěkeň, tři turnusy studentů, cyklovýlety, tréninky klasického a současného tance, akrobacie, příprava repertoárů na novou sezónu, plavání v bazénu i v řece, sjíždění Otavy, jóga, filmové večery, zpěv s kytarou, míčovky, návštěvy památek a muzeí, návštěva mini zoo.

Poslední představení školního roku 2022/2023, během kterého se na jevišti vystřídají všichni studenti konzervatoře Taneční centrum Praha, z. ú. společně s přípravným oddělením konzervatoře – Terpsichore. Tento program, který odehrajeme dva večery po sobě v Divadle Hybernia, bude pestrým průřezem toho, co se studenti za tento školní rok naučili.

V rámci "Absolventského představení 2023" konzervatoře Taneční centrum Praha se na jevišti vedle letošních absolventů vystřídají také ti nejlepší studenti vyšších ročníků. Představení se uskuteční 28. 5. 2023 od 19:00 ve Stavovském divadle.

Finalisté jsou již vybráni! Přijďte se podívat na finálový večer 14. ročníku soutěže Taneční učitel roku 2023 a podpořte jak pedagogy tance, kteří se věnují taneční výchově dětí a mladistvých, tak nadšené tanečníky. Vstupenky si můžete zakoupit zde:

Během víkendu 21. a 22. května probíhal festival Open House Praha, kterého se účastnil také náš Dům tanečního umění. Celkem jsme dveře otevřeli pro více než 1100 návštěvníků, které jsme provedli po prostotách současné konzervatoře a Pražského komorního baletu. Mezi návštěvníky nebyli jen nadšenci do architektury, ale také lidé, kteří v bývalém...