Aktuality

O umělecké činnosti našich souborů Baletu Praha Junior a Baby Baletu Praha se můžete informovat zde

Poslední představení školního roku 2022/2023, během kterého se na jevišti vystřídají všichni studenti konzervatoře Taneční centrum Praha, z. ú. společně s přípravným oddělením konzervatoře – Terpsichore. Tento program, který odehrajeme dva večery po sobě v Divadle Hybernia, bude pestrým průřezem toho, co se studenti za tento školní rok naučili.

V rámci "Absolventského představení 2023" konzervatoře Taneční centrum Praha se na jevišti vedle letošních absolventů vystřídají také ti nejlepší studenti vyšších ročníků. Představení se uskuteční 28. 5. 2023 od 19:00 ve Stavovském divadle.

Finalisté jsou již vybráni! Přijďte se podívat na finálový večer 14. ročníku soutěže Taneční učitel roku 2023 a podpořte jak pedagogy tance, kteří se věnují taneční výchově dětí a mladistvých, tak nadšené tanečníky. Vstupenky si můžete zakoupit zde:

Během víkendu 21. a 22. května probíhal festival Open House Praha, kterého se účastnil také náš Dům tanečního umění. Celkem jsme dveře otevřeli pro více než 1100 návštěvníků, které jsme provedli po prostotách současné konzervatoře a Pražského komorního baletu. Mezi návštěvníky nebyli jen nadšenci do architektury, ale také lidé, kteří v bývalém...

Zveme vás na premiéru rodinného tanečního představení Vítej na světě II, která

Konzervatoř Taneční centrum Praha v Obecním domě s pražskými symfoniky

Jiří Kylián

23.02.2023

Svou návštěvou nás poctil nejvýznamnější český choreograf, tanečník a fotograf Jiří Kylián. Shlédl představení složené z choreografií souborů Balet Praha Junior a Pražský komorní balet, ale také etud studentů konzervatoře. Během své návštěvy také převzal patronát nad Pražským komorním baletem.

Lyže, běžky, sníh, hory, tréninky, bazén, dvě představení v Ostrově a společné chvíle při stavění sněhuláků. Tohle byl letošní zimní camp, kde studenti nižších ročníků strávili společný lednový týden na horách.

Na začátku ledna nás navštívila naše absolventka Veronika Coufalová a předala studentům a účastníkům workshopu své zkušenosti, které nabrala nejen během svého studia v London Contemporary Dance School, ale také během své taneční a pedagogické kariéry.

Konzervatoř tradičně každoročně připravuje komponovaný pořad s pastorální tématikou, plný typických vánočních symbolů a hudby: Vánoční taneční scéna 2022. Představení se účastní studenti všech věkových kategorií, včetně našeho přípravného oddělení Terpsichoré, Baby Baletu Praha a Baletu Praha Junior a Pražského komorního baletu.

Vážení hosté, milí přátelé „sousedé“ a rezidenti pivovaru Braník,
srdečně Vás zveme na předvánoční setkání Branické Vánoce ve čtvrtek 15. prosince od 16:00 v Domě tanečního umění.

Attila Egerházi, maďarský pedagog a choreograf, nás po covidové pauze opět navštívil a vedl lekci pro studenty 6., 7. a 8. ročníku. Velmi děkujeme a těšíme se na brzkou spolupráci!